Author Archives: ---

Domówka Różnorodności Kulturowej

Drogie Studentki, drodzy Studenci, Koleżanki i Koledzy! Bez Was to nie to samo! Nie udało nam się spotkać na Wydziale Neofilologii w Dzień Różnorodności Kulturowej, ale jesteśmy z Wami i wspólnie działamy dalej  Mamy nadzieję, że już naprawdę bardzo niedługo się spotkamy, a tymczasem zapraszamy na Domówkę Różnorodności Kulturowej! Link – Domówka Różnorodności Kulturowej

Tydzień Bibliotek online

Ze względu na pandemię, zapraszamy w tym roku na Tydzień Bibliotek online. Biblioteka Filologiczna Novum przygotowała zabawy i konkursy na swoim profilu Facebook. Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/553882968861269/     PROGRAM WYDARZENIA ZASMAKUJ W BIBLIOTECE – Ogólnopolski Tydzień Bibliotek online Tydzień Bibliotek z Biblioteką Filologiczną Novum na Facebooku 8-15 maja 2020. Konkurs fotograficzny ”Książka w… Read More »

Informacja – nieczynny sekretariat

Ze względu na panujące zagrożenie zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2, Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej informuje, że sekretariat będzie nieczynny do odwołania.  Wszelkie zapytania, informacje można kierować na adres mailowy: ifros(małpa)amu.edu.pl oraz telefonicznie 61 829 35 76

UAM zawiesza zajęcia na dwa tygodnie

Z powodu zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od środy 11 marca do wtorku 24 marca włącznie, UAM zawiesza wszystkie zajęcia na uczelni – taką decyzję podjął rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzej Lesicki. Decyzja o zawieszeniu dotyczy zarówno studentów dziennych, jak i zaocznych, oraz podyplomowych w Poznaniu oraz filiach w Kaliszu, Gnieźnie, Pile i… Read More »

Сделайте музыку громче!

Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej zaprasza w czwartek 19 marca 2020 roku w godzinach 13-13.30 w Collegium Novum na mini- koncert współczesnej muzyki rosyjskiej. W programie utwory legendarnej grupy „Kino” i „Sektor Gaza” w wykonaniu studentów naszego instytutu.   Studenci, Pracownicy i Dyrekcja Instytutu Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej.

Stypendium im. dr. Jana Kulczyka

Stypendium im. dr. Jana Kulczyka dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – obywateli Ukrainy Pani Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation, wyraziła wolę kontynuowania dzieła ś.p. dr. Jana Kulczyka i dalszego realizowania pomocy obywatelom Ukrainy studiującym na naszej Uczelni. Na tej podstawie uruchomiony zostaje proces rekrutacji kandydatów do otrzymania stypendium. W przypadku studentów I… Read More »

Масленица w Instytucie Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej

Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej zaprasza w czwartek 27 lutego br. w godzinach 13.00-13.30 na słodki poczęstunek – bliny, z okazji Масленицы – Zapustów. Rosyjska Масленица, święto ruchome, w tym roku przypadające na tydzień od 24.02 do 2.03, to pełen radości czas, w którym każdy dzień miał tradycyjnie swój motyw przewodni, a na stołach górkami rosły… Read More »

Collegium Invisibile

Szanowni Państwo! Rozpoczęła się rekrutacja do Collegium Invisibile, którego Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jest patronem. Mamy nadzieję, że jak co roku wielu studentów weźmie w niej udział. W rekrutacji mogą wziąć udział studenci uczelni wyższych będący na II-III roku studiów pierwszego stopnia, I-II roku drugiego stopnia lub II-VI roku studiów jednolitych. Rekrutacja do Collegium Invisibile składa… Read More »

Wykład dra Wiktora Jaruczyka „Rozwój literatury ukraińskiej w Polsce po 1956 roku: wydawnictwa- pisarze – tematyka”

Zapraszamy na wykład dra Wiktora Jaruczyka z Katedry Literatury Ukraińskiej Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki w Łucku na Ukrainie. Wykład odbędzie się w czwartek, 30 stycznia o godz. 13.30, w sali 25B Collegium Novum. Temat wykładu: „Rozwój literatury ukraińskiej w Polsce po 1956 roku: wydawnictwa- pisarze – tematyka”.