Author Archives: ---

Zmarła dr Halina Wiatr

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 4 września 2020 r. zmarła śp. Dr Halina Wiatr długoletni emerytowany pracownik Instytutu Filologii Rosyjskiej, ceniony wykładowca, szanowany i lubiany nauczyciel akademicki, mama naszej koleżanki dr Małgorzaty Wiatr-Kmieciak. Rodzinie i Najbliższym wyrazy współczucia składają Dyrekcja i Pracownicy Instytutu Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  … Read More »

Studia na Wydziale Neofilologii UAM najlepsze w Polsce!

Szanowni Państwo, Z ogromną radością pragniemy poinformować, że w kategorii „Filologie obce” studia prowadzone na Wydziale Neofilologii UAM oraz Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej zdobyły pierwsze miejsce w rankingu kierunków studiów Perspektyw 2020.  

Oferta Szkoły letniej online z Ural Federal University

Szanowni Studenci, zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły letniej z Uniwersytetu Federalnego na Uralu.   Szanowni Państwo, Proszę przyjąć nasze serdeczne pozdrowienia z Jekaterynburga w Rosji, z Uniwersytetu Federalnego na Uralu! Chcielibyśmy poinformować Państwa o naszej Internetowej Szkole Letniej 2020: „Russian Studies in Real Russia” na Uniwersytecie Federalnym na Uralu Ponieważ naszym priorytetem jest… Read More »

Komunikaty odnośnie prowadzenie zajęć

Szanowni Państwo, w załączeniu znajdują się przekazane przez Pana Kanclerza UAM Zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zajęć dydaktycznych w okresie epidemii. Pan Kanclerz przekazuje również do wiadomości  „Instrukcję bezpiecznej pracy podczas zajęć”, która zostanie umieszczona w każdej sali, w której odbywają się zajęcia dydaktyczne. Zajęcia dydaktyczne – procedury bezpieczeństwa  Instrukcja bezpiecznej pracy podczas zajęć

Błąd USOSa

Szanowni Studenci, z powodu błędu USOSweb, nie działa II tura rejestracji na semestr letni. Błąd jest zgłoszony do autorów oprogramowania. UAM czeka na rozwiązanie problemu. Wdrożenie poprawki do oprogramowania powinno nastąpić w ciągu najbliższych godzin lub dni. Jeśli problem będzie się przedłużać II tura rejestracji zostanie wydłużona.

Domówka Różnorodności Kulturowej

Drogie Studentki, drodzy Studenci, Koleżanki i Koledzy! Bez Was to nie to samo! Nie udało nam się spotkać na Wydziale Neofilologii w Dzień Różnorodności Kulturowej, ale jesteśmy z Wami i wspólnie działamy dalej  Mamy nadzieję, że już naprawdę bardzo niedługo się spotkamy, a tymczasem zapraszamy na Domówkę Różnorodności Kulturowej! Link – Domówka Różnorodności Kulturowej

Tydzień Bibliotek online

Ze względu na pandemię, zapraszamy w tym roku na Tydzień Bibliotek online. Biblioteka Filologiczna Novum przygotowała zabawy i konkursy na swoim profilu Facebook. Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/553882968861269/     PROGRAM WYDARZENIA ZASMAKUJ W BIBLIOTECE – Ogólnopolski Tydzień Bibliotek online Tydzień Bibliotek z Biblioteką Filologiczną Novum na Facebooku 8-15 maja 2020. Konkurs fotograficzny ”Książka w… Read More »

Informacja – nieczynny sekretariat

Ze względu na panujące zagrożenie zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2, Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej informuje, że sekretariat będzie nieczynny do odwołania.  Wszelkie zapytania, informacje można kierować na adres mailowy: ifros(małpa)amu.edu.pl oraz telefonicznie 61 829 35 76

UAM zawiesza zajęcia na dwa tygodnie

Z powodu zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od środy 11 marca do wtorku 24 marca włącznie, UAM zawiesza wszystkie zajęcia na uczelni – taką decyzję podjął rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzej Lesicki. Decyzja o zawieszeniu dotyczy zarówno studentów dziennych, jak i zaocznych, oraz podyplomowych w Poznaniu oraz filiach w Kaliszu, Gnieźnie, Pile i… Read More »