Category Archives: Ogólne

„Perły nauki”

Szanowni Państwo, Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło właśnie nowy konkurs „Perły nauki”.Nabór wniosków trwa od 4 stycznia do 18 lutego 2022 r.Jest to konkurs grantowy dla studentów, który zastępuje dotychczasowy konkurs „Diamentowy grant”.Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/perly-nauki Całość projektu będzie prowadziło Centrum Wsparcia Projektów UAM, które wskaże opiekunów dla poszczególnych wniosków – kontakt e-mail… Continue Reading „Perły nauki”

Wolontariat – Puchar Świata w Szermierce na UAM (14-16 stycznia 2022 r.)

Drodzy studenci Zwracamy się do was z propozycją współpracy przy organizacji dużego eventu , w trakcie którego, będziecie mieli okazję wykorzystać i rozwinąć swoje zdolności językowe, a także poznać osoby z całego świata. W dniach 14-16.01.2022 w sali sportowej UAM (UL. Zagajnikowa 9) odbędzie się Szermierczy Puchar Świata we Florecie. To duża międzynarodowa impreza, w… Continue Reading Wolontariat – Puchar Świata w Szermierce na UAM (14-16 stycznia 2022 r.)

Erasmus+ grant na wyjazd dla studenta do Państwowego Uniwersytetu Smoleńskiego

Uwaga studenci! pojawiła się możliwość wyjazdu dla 1 osoby (wyjazd półoczny) na semestr letni 2021/2022 do Państwowego Uniwersytetu Smoleńskiego. Miejsce formalnie należy do Instytutu Filologii germańskiej, ale zostało nam przekazane ze względu na rezygnację studenta. Zainteresowane osoby proszę zgłaszać się do dr Małgorzaty Wiatr-Kmieciak (hamster@amu.edu.pl).

Pomoc dla studentów – program TELL

Szanowni Państwo, w związku z tym, że ruszyła kolejna edycja programu TELL zwracamy się z prośbą o zapoznanie się ze stroną http://tell.amu.edu.pl Zachęcamy do udziału w programie studentów I i II roku studiów licencjackich, którzy przejawiają problemy z nauką, przejawiającymi się złymi wynikami lub ze stresem związanymi z nauką języków obcych i sobie nie radzą na studiach.… Continue Reading Pomoc dla studentów – program TELL

Sekcja Językoznawcza WKN – spotkanie 15.12.2021 (zdalnie)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym w tym roku spotkaniu Sekcji Językoznawczej WKN. Spotkanie odbędzie się 15.12.2021 w godzinach 17:30-19:00 na platformie MS Teams. Kod zespołu Sekcji Językoznawczej WKN: wm8vsgt. Prowadzący Sekcji – dr Yury Fedorushkov  

Ogólnopolska Multidyscyplinarna Studencka Konferencja Naukowa (2-4 grudnia 2021r.)

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi poniżej dot. Ogólnopolskiej Multidyscyplinarnej Studenckiej Konferencji Naukowej. Ogólnopolska Multidyscyplinarna Studencka Konferencja Naukowa jest organizowana w ramach projektu Strefa Nauki, realizowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, odbędzie się w dniach 2-4 grudnia 2021 r. Głównym celem Konferencji jest stworzenie możliwości zaprezentowania swoich osiągnięć naukowych oraz wyników badań… Continue Reading Ogólnopolska Multidyscyplinarna Studencka Konferencja Naukowa (2-4 grudnia 2021r.)

Międzywydziałowe Rozgrywki Sportowe

Szanowni Państwo, informujemy, że otwarte zostały zapisy na turniej tenisa stołowego, turniej e-sportowy, turniej futsalu mężczyzn oraz bieg i marsz z kijkami nordic walking. Więcej informacji/zapisy na stronie: https://www.rozgrywkiuam.pl/

Harmonogramy zimowej, letniej i wrześniowej sesji egzaminacyjnej w roku akad. 2021/2022

Na stronie internetowej Instytutu Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej (ifros.home.amu.edu.pl > zakładka “Dla Studenta” > “Studia Stacjonarne”) są zamieszczone harmonogramy zimowej, letniej oraz wrześniowej sesji egzaminacyjnej w roku akad. 2021/2022. Z terminami poszczególnych egzaminów można zapoznać się również pod poniższymi linkami:  zimowa sesja egzaminacyjna (03-23.02.2022 r.) letnia sesja egzaminacyjna (21.06 – 04.07.2022 r.) poprawkowa (wrześniowa) sesja egzaminacyjna (01-21.09.2022 r.)