Category Archives: Ogólne

Kiermasz charytatywny „Filologowie dla Agnieszki” na Wydziale Neofilologii UAM

Fundacja Onkologiczna Nadzieja we współpracy z Wydziałem Neofilologii UAM zaprasza do udziału w charytatywnym kiermaszu, z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na leczenie dr Agnieszki Wagner z WN. 130.000 zl (30.000 euro) to koszt terapii protonowej w Monachium (RPTC), która jest jedyną szansą na uratowanie kręgosłupa Agnieszki zajętego przez liczne przerzuty, i która może zatrzymać… Read More »

Diamentowy Grant

Szanowni Państwo, trwa nabór wniosków do kolejnej edycji konkursu Diamentowy Grant. Proszę o poinformowanie studentów o takiej możliwości i zachęcenie studentów do wzięcia udziału w projekcie. Wnioski przyjmowane są do dnia 31 stycznia 2019 r. Pragnę przypomnieć, że adresatami konkursu Diamentowy Grant są absolwenci studiów pierwszego stopnia, którzy otrzymali tytuł zawodowy licencjata lub inżyniera albo równorzędny w roku ogłoszenia konkursu… Read More »

Zapisy na zajęcia fakultatywne do wyboru (semestr letni 2018/2019)

Do 30 stycznia b.r. trwają zapisy na poszczególne zajęcia fakultatywne do wyboru, które będą realizowane w semestrze letnim. Szczegółowa oferta zajęć fakultatywnych jest dostępna pod poniższym linkiem Zapisy na poszczególne zajęcia przyjmują Opiekuni studiów stacjonarnych I i II stopnia.

Praktyki niepedagogiczne – informacje

Uwaga Studenci! W zakładce poświęconej praktykom niepedagogicznym został umieszczony skan polisy. Osoby, które w odpowiednim czasie zgłosiły chęć objęcia ubezpieczeniem, mogą już przystąpić do odbywania praktyk. Proszę pamiętać, że przed przystąpieniem do praktyk należy złożyć plan praktyk. Anna Przybysz

Harmonogram zimowej sesji egzaminacyjnej 2018/2019

Szanowni Studenci, W zakładce „Dla Studenta” > „Studia stacjonarne” jest już dostępny harmonogram zimowej sesji egzaminacyjnej w roku akad. 2018/2019. Zachęcamy do zapoznania się z terminami poszczególnych egzaminów.

Teatr Szutnik zaprasza na spektakl!

Teatr Szutnik zaprasza 12.12.2018r. (środa) o godz. 19.00 na spektakl „Na żywo” na żywo, czyli narwańce z Irwańcem, który to odbędzie się w ramach Wieczoru Ukraińskiego. Zapraszamy do Domu Tramwajarza, ul. Słowackiego 19.

Zaproszenie studentów do badania postaw wobec seniorów

W Instytucie Psychologii UAM trwa badanie postaw młodzieży akademickiej wobec seniorów. W imieniu organizatorów badania, tj. członków Koła Naukowego Psychologii Rodziny oraz własnym, serdecznie zapraszam również studentów Państwa Wydziału do udziału w nim. Badanie składa się z 34-itemowego kwestionariusza oraz zestawu 25 par niedokończonych zdań. Zachęcam do zapoznania się z informacjami tutaj: https://docs.google.com/forms/d/1Se7A3ictjpABhUD30jp1Ga-M_iQsnLkga-cy_UAsndw/edit i do udziału w badaniu. Łączę uczelniane pozdrowienia, dr hab. Lucyna Bakiera opiekun Koła Naukowego Psychologii Rodziny

Brak zajęć dydaktycznych

AKTUALIZACJA Rozporządzenie pani dziekan prof. UAM Aldony Sopaty:  „ustanawiam godziny dziekańskie na Wydziale Neofilologii, w budynku Collegium Novum, w dniu 5 grudnia 2018 roku, wolne od zajęć dydaktycznych przez cały dzień”.   Szanowni studenci, w dniu 5.12.2018r. zajęcia są odwołane do godziny 12.

Nagroda Miasta Poznania za wyróżniające się prace doktorskie i magisterskie

Jeszcze tylko kilka dni można zgłaszać prace doktorskie i magisterskie do XV edycji konkursu „Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską” i „Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę magisterską”. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 15 listopada 2018. Celem konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach i w poznańskich placówkach naukowych… Read More »

XV OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA ESEJ – Podróże z Andrzejem Stasiukiem

Szanowni Państwo, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu zaprasza studentów wyższych uczelni do wzięcia udziału w XV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA ESEJ – Podróże z Andrzejem Stasiukiem. Celem Konkursu jest zainteresowanie młodzieży esejem, jako jedną z form wypowiedzi. Esej daje możliwość swobodnego wyrażania swoich myśli oraz nowatorskiego ujęcia znanego tematu. Tematem XV Ogólnopolskiego… Read More »