Category Archives: Ogólne

Nagroda Miasta Poznania za wyróżniające się prace doktorskie i magisterskie

Jeszcze tylko kilka dni można zgłaszać prace doktorskie i magisterskie do XV edycji konkursu „Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską” i „Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę magisterską”. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 15 listopada 2018. Celem konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach i w poznańskich placówkach naukowych… Read More »

XV OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA ESEJ – Podróże z Andrzejem Stasiukiem

Szanowni Państwo, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu zaprasza studentów wyższych uczelni do wzięcia udziału w XV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA ESEJ – Podróże z Andrzejem Stasiukiem. Celem Konkursu jest zainteresowanie młodzieży esejem, jako jedną z form wypowiedzi. Esej daje możliwość swobodnego wyrażania swoich myśli oraz nowatorskiego ujęcia znanego tematu. Tematem XV Ogólnopolskiego… Read More »

Konkurs Student-Wynalazca

Zaproszenie studentów do Ogólnopolskiego konkursu Student-Wynalazca organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach.  

Program Stypendialny „100 na 100 im. H. Konopackiej i I. Matuszewskiego

Program Stypendialny „100 na 100 im. H. Konopackiej i I. Matuszewskiego Fundacja LOTTO i Totalizator Sportowy, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ogłaszają nabór wniosków do Programu Stypendialnego dla czynnych studentów wszystkich rodzajów szkół wyższych, od drugiego roku studiów i wyżej, mających do 26 lat. Honorowy patronat nad programem sprawuje Prezes Rady Ministrów… Read More »

Zaproszenie do udziału w szkoleniu testowym

Szanowni Państwo, Biuro ds. Studentów z Niepełnosprawnościami UAM wraz z Fundacją Aktywnych FURIA zapraszają studentów na jednodniowy warsztat szkoleniowy przygotowujący do pełnienia funkcji asystenta studenta z ASD (spektrum autyzmu, w tym zespołem Aspergera). Jest to warsztat testowy w ramach innowacyjnego projektu społecznego – po zakończeniu warsztat będzie poddany ewaluacji i ocenie uczestników. Kogo zapraszamy: Studentów różnych uczelni, orientujących się w … Read More »

L Olimpiada Języka Rosyjskiego 2018/2019

L Olimpiada Języka Rosyjskiego 2018/2019   H A R M O N O G R A M  L OLIMPIADY JĘZYKA ROSYJSKIEGO W OKRĘGU WIELKOPOLSKIM 2018/2019    ►do dnia 31 października 2018 r. – przesłanie na adres Komitetu Okręgowego Olimpiady Języka Rosyjskiego dokładnie wypełnionych ankiet uczestników. Uwaga: Ankiety bez pieczęci szkoły, podpisu dyrektora, nazwiska nauczyciela oraz… Read More »

Nagroda Praeceptor Laureatus dla najlepszego dydaktyka Wydziału Neofilologii przyznana dr. Łukaszowi Małeckiemu

W roku akademickim 2017/2018 odbyła się kolejna edycja konkursu „Praeceptor Laureatus” na najlepszego dydaktyka. Laureaci zostali wyłonieni przez studentów w głosowaniu internetowym w serwisie USOSweb spośród wszystkich pracowników Wydziału Neofilologii, którzy uzyskali najwyższe oceny w ankietach studenckich. Z przyjemnością informujemy, że w opinii studentów najlepszym dydaktykiem na Wydziale Neofilologii w roku akademickim 2017/2018 i tym… Read More »

Test diagnozujący dla studentów I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich

W dniu 8 października 2018 r. na platformie Moodle zostaną uruchomione testy diagnozujące z języków obcych obowiązujące w roku akademickim 2018/2019. Wszyscy studenci I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich zobowiązani są do rozwiązania testu obowiązkowo z jednego języka obcego odpowiadającego lektoratowi, który rozpoczną od drugiego semestru studiów. Po zalogowaniu studenci widzą… Read More »