Category Archives: Ogólne

Godziny dziekańskie w dniu 21 marca 2019r.

Szanowni Państwo, w odpowiedzi na wniosek Rady Samorządu Studentów Wydziału Neofilologii, Pani Dziekan prof. UAM dr hab. Aldona Sopata, ustanawia godziny dziekańskie na Wydziale Neofilologii UAM dla studentów pierwszego roku studiów, wolne od zajęć dydaktycznych w dniu 21 marca 2019r., od godz. 13:00 do godz. 15:00.

Rejestracja USOS

Rejestracja USOS na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia odbędzie się w terminach: fil. rosyjska, fil. rosyjska z ukraińską oraz fil. rosyjska z lingwistyką stosowaną 15 marca br. do 15 kwietnia br. ukraińska 19 marca do 19 kwietnia br. rosyjska z fil. angielską, fil. ukraińska z fil. angielską 20 marca do 20 kwietnia br.   Druga tura będzie… Read More »

Informacja dla studentów studiów niestacjonarnych

Rejestracja USOS zostanie uruchomiona jutro (9 marca) o godz. 8 i potrwa do 9 kwietnia. Druga tura będzie dostępna w dniach 9-16 czerwca br.  Wszelkie problemy dotyczące rejestracji proszę zgłaszać tylko i wyłącznie, najlepiej drogą mailową ifros@amu.edu.pl do sekretariatu IFRiU.

KONKURS RECYTACJI POEZJI ROSYJSKIEJ

Drodzy studenci !!! Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pierwszym etapie konkursu recytatorskiego! W ramach konkursu można prezentować różne rodzaje wierszy w języku rosyjskim Planowany termin eliminacji – kwiecień 2019 r. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do lektorów PNJR oraz do organizatorów: dr Natalii Królikiewicz (pok. 4B), dra Romana Szubina (pok. 20B) oraz dra Konrada… Read More »

Stypendium im. dr. Jana Kulczyka dla obywateli Ukrainy

Pani Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation, w piśmie skierowanych do JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wyraziła wolę kontynuowania dzieła ś.p. dr. Jana Kulczyka i dalszego realizowania pomocy obywatelom Ukrainy studiującym na naszej Uczelni. Na tej podstawie uruchomiony zostaje proces rekrutacji kandydatów do otrzymania stypendium. W przypadku studentów I roku studiów I stopnia… Read More »

Letnia Szkoła w Szanghaju

SGroup,do której należy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ogłosiła szczegóły Letniej Szkoły w Szanghaju, która odbędzie się w dniach  od 2.08 do 31.08 br. Zainteresowani studenci powinni dostarczyć do 22 marca (do Działu Współpracy z Zagranicą) następujące dokumenty: list motywacyjny w języku angielskim, życiorys, wykaz ocen oraz podpisaną wersję ‚Declaration of Commitment’. Szczegóły w… Read More »

Kiermasz charytatywny „Filologowie dla Agnieszki” na Wydziale Neofilologii UAM

Fundacja Onkologiczna Nadzieja we współpracy z Wydziałem Neofilologii UAM zaprasza do udziału w charytatywnym kiermaszu, z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na leczenie dr Agnieszki Wagner z WN. 130.000 zl (30.000 euro) to koszt terapii protonowej w Monachium (RPTC), która jest jedyną szansą na uratowanie kręgosłupa Agnieszki zajętego przez liczne przerzuty, i która może zatrzymać… Read More »

Diamentowy Grant

Szanowni Państwo, trwa nabór wniosków do kolejnej edycji konkursu Diamentowy Grant. Proszę o poinformowanie studentów o takiej możliwości i zachęcenie studentów do wzięcia udziału w projekcie. Wnioski przyjmowane są do dnia 31 stycznia 2019 r. Pragnę przypomnieć, że adresatami konkursu Diamentowy Grant są absolwenci studiów pierwszego stopnia, którzy otrzymali tytuł zawodowy licencjata lub inżyniera albo równorzędny w roku ogłoszenia konkursu… Read More »

Zapisy na zajęcia fakultatywne do wyboru (semestr letni 2018/2019)

Do 30 stycznia b.r. trwają zapisy na poszczególne zajęcia fakultatywne do wyboru, które będą realizowane w semestrze letnim. Szczegółowa oferta zajęć fakultatywnych jest dostępna pod poniższym linkiem Zapisy na poszczególne zajęcia przyjmują Opiekuni studiów stacjonarnych I i II stopnia.

Praktyki niepedagogiczne – informacje

Uwaga Studenci! W zakładce poświęconej praktykom niepedagogicznym został umieszczony skan polisy. Osoby, które w odpowiednim czasie zgłosiły chęć objęcia ubezpieczeniem, mogą już przystąpić do odbywania praktyk. Proszę pamiętać, że przed przystąpieniem do praktyk należy złożyć plan praktyk. Anna Przybysz