Category Archives: Ogólne

Praktyki – ubezpieczenie – zapisy

Szanowni Studenci, jak co roku, Uniwersytet wychodzi z inicjatywą bezpłatnego zbiorowego ubezpieczenia NNW na czas odbywania praktyk niepedagogicznych. W związku z powyższym proszę, aby starostowie drugiego i trzeciego roku zebrali dane osób (Imię, Nazwisko, Pesel, Adres zameldowania), które planują zrobić praktyki niepedagogiczne w tym roku akademickim i chciałyby być ubezpieczone z ramienia Uniwersytetu (bez ważnego ubezpieczenia… Read More »

XXII Akademii Rozwoju

Biuro Karier UAM zaprasza do udziału w XXII Akademii Rozwoju! Szukasz stażu? Praktyki? Wkrótce kończysz studia i chcesz znaleźć odpowiednią pracę? A może zdjęcie w Twoim CV nie jest już do Ciebie podobne? Przyjdź i poukładaj swoją karierę! Kiedy? 5 listopada (wtorek) Gdzie? Wydział Matematyki i Informatyki UAM (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 4) O której? 10.00 – 15.00 Polub nas… Read More »

Nagroda „PRAECEPTOR LAUREATUS” dla najlepszego dydaktyka po raz trzeci przyznana dr. Łukaszowi Małeckiemu!

Dr Łukasz Małecki z Instytutu Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej po raz trzeci został wybrany najlepszym dydaktykiem na Wydziale Neofilologii! GRATULUJEMY I JESTEŚMY DUMNI! Cieszymy się, że poświęcenie i ogrom pracy wykonywanej przez dr. Łukasza Małeckiego zostały docenione! Życzymy sił w nadchodzącym roku akademickim i kolejnych sukcesów!   Nagrodę „Praeceptor Laureatus” odebrał we wtorek 01 października 2019… Read More »

Informacja na temat aktualnych konkursów

NCN ogłosiło konkursy na projekty badawcze w ramach badań podstawowych: OPUS, SONATA i PRELUDIUM oraz nowy konkurs PRELUDIUM BIS  na projekty realizowane przez doktorantów, organizowany we współpracy z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej (NAWA). Ściślej biorąc będą to konkursy: OPUS 18 (budżet 400 mln zł) PRELUDIUM 18 (budżet 30 mln zł) SONATA 15 (budżet 100 mln zł) PRELUDIUM BIS 1 (budżet 160 mln… Read More »

Stypendia im. dr. Jana Kulczyka

Szanowni Państwo, rusza kolejna edycja programu stypendialnego im. dr. Jana Kulczyka, wspierającego studentów i doktorantów wykazujących się bardzo dobrymi wynikami w nauce, osiągnięciami naukowymi oraz aktywnością na rzecz UAM. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Fundacji UAM: https://fuam.pl/pl/stypendia-rusza-kolejna-edycja-programu-stypendialnego-im-dr-jana-kulczyka/. Aby wziąć udział w rekrutacji należy złożyć do dziekanatu WN: podanie, CV, wniosek oraz niezbędne oświadczenia. Termin składania… Read More »

Dni Kultury Rosyjskiej w Poznaniu (18-25 października 2019 r.)

Dni Kultury Rosyjskiej w Poznaniu organizowane przez Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu od 18 do 25 października to siedem koncertów, w tym cztery z udziałem znakomitych moskiewskich artystów młodego pokolenia: śpiewaczki Marii Ostroukhovej i pianisty Arsienija Tarasewicza-Nikolajewa. Inne wydarzenia Dni, to dwa koncerty muzyki cerkiewnej w poznańskich kościołach, występy uczniów i absolwentów Zespołu, mistrzowski kurs… Read More »

Gdy Nauka jest Kobietą

Konkurs popularyzujący ideę języka równościowego. Stwórz projekt wygraj nagrodę! Zespół Gdy Nauka jest Kobietą zaprasza do udziału w konkursie na projekt popularyzujący ideę języka równościowego ze względu na płeć (feminatywy) w formie plakatu, wlepki, baneru, mema, przypinki – różnych form grafiki użytkowej. Konkurs jest skierowany do studentek i studentów oraz doktorantek i doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.… Read More »

Medal UAM dla Absolwentki filologii ukraińskiej

We wtorek, 01 października 2019 r., podczas uroczystej Inauguracji roku akademickiego 2019/2020 Absolwentka studiów stacjonarnych II stopnia w zakresie filologii ukraińskiej, Pani mgr Anna Filipiak, została uhonorowana Medalem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu za wybitne osiągnięcia w nauce i wyróżniający udział w życiu Uniwersytetu. Gratulujemy laureatce!

Godziny dziekańskie w dniu 17. października 2019 r.

ZARZĄDZENIE NR 54/2019 /2020 Dziekana Wydziału Neofilologii UAM z dnia 9 października 2019 roku w sprawie godzin dziekańskich w dniu 17 października 2019 roku W związku z uroczystą Inauguracją roku akademickiego 2019/2020 w SZKOLE NAUK o JĘZYKU i LITERATURZE Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ustanawiam godziny dziekańskie na Wydziale Neofilologii w dniu 17 października… Read More »

Zmarł prof. zw. dr hab. Jerzy Kaliszan

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 1 października 2019 roku zmarł śp. prof. zw. dr hab. Jerzy Kaliszan długoletni pracownik i Prodziekan Wydziału Neofilologii, Z-ca Dyrektora Instytutu Filologii Rosyjskiej, Kierownik Zakładu Języka Rosyjskiego, ceniony specjalista z zakresu językoznawstwa rosyjskiego, szanowany i lubiany nauczyciel akademicki.   Rodzinie i Najbliższym Pana Profesora wyrazy współczucia składają Dyrekcja… Read More »