Category Archives: Wydarzenia

Domówka Różnorodności Kulturowej

Drogie Studentki, drodzy Studenci, Koleżanki i Koledzy! Bez Was to nie to samo! Nie udało nam się spotkać na Wydziale Neofilologii w Dzień Różnorodności Kulturowej, ale jesteśmy z Wami i wspólnie działamy dalej  Mamy nadzieję, że już naprawdę bardzo niedługo się spotkamy, a tymczasem zapraszamy na Domówkę Różnorodności Kulturowej! Link – Domówka Różnorodności Kulturowej

Tydzień Bibliotek online

Ze względu na pandemię, zapraszamy w tym roku na Tydzień Bibliotek online. Biblioteka Filologiczna Novum przygotowała zabawy i konkursy na swoim profilu Facebook. Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/553882968861269/     PROGRAM WYDARZENIA ZASMAKUJ W BIBLIOTECE – Ogólnopolski Tydzień Bibliotek online Tydzień Bibliotek z Biblioteką Filologiczną Novum na Facebooku 8-15 maja 2020. Konkurs fotograficzny ”Książka w… Read More »

III Międzynarodowy Konkurs Recytacji Poezji Ukraińskiej

Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej oraz Zakład Ukrainistyki zapraszają na III Międzynarodowy Konkurs Recytacji Poezji Ukraińskiej, który odbędzie się w dniu 10 marca 2020 r. o godz. 12.00 w Auli im. Jana Lubraskiego (Collegium Minus UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań). Program III Międzynarodowego Konkursu Recytacji Poezji Ukraińskiej oraz Święta Szewczenkowskiego  

Масленица w Instytucie Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej

Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej zaprasza w czwartek 27 lutego br. w godzinach 13.00-13.30 na słodki poczęstunek – bliny, z okazji Масленицы – Zapustów. Rosyjska Масленица, święto ruchome, w tym roku przypadające na tydzień od 24.02 do 2.03, to pełen radości czas, w którym każdy dzień miał tradycyjnie swój motyw przewodni, a na stołach górkami rosły… Read More »

Zaproszenie na wykład p. mgr Veroniki Dyminskiej

Serdecznie zapraszamy na wykład mgr Veroniki Dyminskiej (z uniwersytetu Europa-Universität Viadrina, Frankfurt nad Odrą). Wykład odbędzie się w Instytucie Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej 16 stycznia, godz. 13:30, w Collegium Novum w s. 25B

13. Festiwal Filmowy SPUTNIK

Wraz z zespołem kina Pałacowego w Centrum Kultury ZAMEK chciałbym serdecznie zaprosić studentów (szczególnie kierunków rusycystycznych) na 13. Festiwal Filmowy SPUTNIK, który rusza w poniedziałek 13 stycznia i potrwa do 19 stycznia. Czarna dziura to obszar czasoprzestrzeni, którego, z uwagi na grawitację, nic nie może opuścić. Otacza ją powierzchnia nazywana horyzontem zdarzeń, która wyznacza granicę… Read More »

Dni Kultury Rosyjskiej w Poznaniu (18-25 października 2019 r.)

Dni Kultury Rosyjskiej w Poznaniu organizowane przez Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu od 18 do 25 października to siedem koncertów, w tym cztery z udziałem znakomitych moskiewskich artystów młodego pokolenia: śpiewaczki Marii Ostroukhovej i pianisty Arsienija Tarasewicza-Nikolajewa. Inne wydarzenia Dni, to dwa koncerty muzyki cerkiewnej w poznańskich kościołach, występy uczniów i absolwentów Zespołu, mistrzowski kurs… Read More »

XXII Akademii Rozwoju

Biuro Karier UAM zaprasza do udziału w XXII Akademii Rozwoju! Szukasz stażu? Praktyki? Wkrótce kończysz studia i chcesz znaleźć odpowiednią pracę? A może zdjęcie w Twoim CV nie jest już do Ciebie podobne? Przyjdź i poukładaj swoją karierę! Kiedy? 5 listopada (wtorek) Gdzie? Wydział Matematyki i Informatyki UAM (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 4) O której? 10.00 – 15.00 Polub nas… Read More »

Grupa śpiewacza

W ramach Uniwersyteckiej Grupy Śpiewaczej proponujemy cotygodniowe spotkania, podczas których poznać będzie można tradycyjne pieśni białoruskie, łemkowskie, polskie, rosyjskie i ukraińskie. Uczestnicy spotkań uczą się nie tylko wielogłosowych pieśni wraz z charakterystyczną dla nich białą emisją, ale też poznają kontekst społeczno-kulturowy, w jakim są one osadzone i funkcje, jakie pełniły. Pokazujemy także ćwiczenia oddechowe, które… Read More »