Category Archives: Wydarzenia

XXII Akademii Rozwoju

Biuro Karier UAM zaprasza do udziału w XXII Akademii Rozwoju! Szukasz stażu? Praktyki? Wkrótce kończysz studia i chcesz znaleźć odpowiednią pracę? A może zdjęcie w Twoim CV nie jest już do Ciebie podobne? Przyjdź i poukładaj swoją karierę! Kiedy? 5 listopada (wtorek) Gdzie? Wydział Matematyki i Informatyki UAM (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 4) O której? 10.00 – 15.00 Polub nas… Read More »

Dni Kultury Rosyjskiej w Poznaniu (18-25 października 2019 r.)

Dni Kultury Rosyjskiej w Poznaniu organizowane przez Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu od 18 do 25 października to siedem koncertów, w tym cztery z udziałem znakomitych moskiewskich artystów młodego pokolenia: śpiewaczki Marii Ostroukhovej i pianisty Arsienija Tarasewicza-Nikolajewa. Inne wydarzenia Dni, to dwa koncerty muzyki cerkiewnej w poznańskich kościołach, występy uczniów i absolwentów Zespołu, mistrzowski kurs… Read More »

MIEJ TO NA PIŚMIE! TŁUMACZĄC ŚWIAT; NOC NAUKOWCÓW 2019 NA WYDZIALE NEOFILOLOGII UAM

Wydział Neofilologii UAM serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane językami obcymi w wieku 6+ do udziału w warsztatach kaligraficznych podczas Nocy Naukowców 2019. Już w piątek 27 września w godzinach 17:00-19:00 bramy Collegium Novum będą stały przed Wami otworem i zaprowadzą Was do krainy szesnastu rodzajów pism z różnych zakątków świata. Czy wiecie już… – jak… Read More »

Spotkanie Sekcji Lingwokulturologicznej WKN – czwartek

Wschodniosłowiańskie Koło Naukowe serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu Sekcji Lingwokulturologicznej, które odbędzie się 23 maja (czwartek)  o godzinie 15.00 w sali nr 009.  Temat spotkania: „Wielkanoc i Пасха w języku i w kulturze”   Serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie na wykład – 11 kwietnia 2019 r.

Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej oraz Zakład Ukrainistyki zapraszają na wykład otwarty, który wygłosi Prof. Nina Danyliuk ze Wschodnioeuropejskiego Narodowego Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki na Ukrainie. Wykład odbędzie się w czwartek, 11 kwietnia 2019 r., o godz. 13.15 w sali 25 B Collegium Novum.

XXII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Serdecznie zapraszamy wykłady, prezentacje oraz warsztaty podczas XXII PFNIS na Wydziale Neofilologii UAM. Czy wiecie, gdzie leży Republika Chakasja i po co Chakasom szamani? Dlaczego Rosjanie piją morsy? Gdzie w Rosji można zjeść pierogi ruskie i po co w tym wszystkim samowar? Czy każda Baba Jaga lata na miotle? Na te i inne pytania postaramy… Read More »

Call for Papers

Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki “Oranjes” ma przyjemność zaprosić na Studencką Konferencję Małych Filologii (SKoMaFi), organizowaną we współpracy z Wydziałem Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Niniejsza konferencja stanowi szansę dla studentów mniejszych kierunków filologicznych na zaprezentowanie szerszej publice różnych aspektów kulturowych i językowych krajów, które są przedmiotem ich studiów. Jednocześnie jest to wyśmienita okazja… Read More »

Wyniki ІІ Międzynarodowego Konkursu Recytacji Poezji Ukraińskiej

12 marca 2019 roku w Auli Lubrańskiego odbył się II Międzynarodowy Konkurs Recytacji Poezji Ukraińskiej, mający na celu popularyzację języka, literatury i kultury ukraińskiej wśród studentów Europy. Inicjatorem i organizatorem konkursu był Zakład Ukrainistyki Instytutu Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej UAM. W tegorocznym konkursie wzięło udział 16 studentów z 6 krajów – Bułgarii, Serbii, Polski, Czech,… Read More »