Category Archives: Wydarzenia

Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej serdecznie zaprasza na widowisko poetycko-muzyczne pt. „Wieczór trzech bardów”. Warto zobaczyć i przypomnieć sobie legendy rosyjskiej poezji i piosenki Wysockiego, Okudżawę, Galicza. Serdecznie zapraszamy 12 maja (sobota) o godz. 13.15 do Pawilonu przy ul. Ewangelickiej 1.

Dni Różnorodności Kulturowej

Wydział Neofilologii UAM już po raz trzeci zaprasza do udziału w obchodach W tym roku zapraszamy 11 maja do siedziby Wydziału (Collegium Novum, Al.Niepodległości 4) w godz. 10:00-16:00 na wystawę przekładów „Pana Tadeusza”, sesję posterów naukowych, prezentację laboratorium psycholingwistycznego, Speed Talking z przedstawicielami 17 różnych kultur świata oraz piknik różnorodności smakowej. 12 maja natomiast przenosimy… Read More »

Kuchnia rosyjska w… – spotkanie Sekcji Lingwokulturologicznej WKN

Wschodniosłowiańskie Koło Naukowe serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu Sekcji Lingwokulturologicznej, które odbędzie się 24 kwietnia (wtorek)  o godzinie 16.45 w sali nr 2.  Temat spotkania: „Kuchnia rosyjska w…” W czasie naszego spotkania ustalimy, co skrywa z pozoru mało atrakcyjny koncept   Serdecznie zapraszamy!

Rola tłumacza – Sekcja Przekładoznawcza WKN

Wschodniosłowiańskie Koło Naukowe serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie Sekcji Przekładoznawczej, które odbędzie się 19 kwietnia (czwartek) o godzinie 16:45 w sali 25B. Będzie się ono składało z dwóch części: 1) organizacyjnej, w trakcie której ustalimy, jaki zakres tematyczny i jaka formuła spotkań najbardziej Państwa interesuje, 2) praktycznej, w trakcie której będziemy dyskutować o roli odgrywanej… Read More »

Moskwa we współczesnej przestrzeni kulturowej – Spotkanie Sekcji Komparatystyki Literacko-Kulturowej

Wschodniosłowiańskie Koło Naukowe serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu Sekcji Kompartystyki Literacko-Kulturowej, które odbędzie się w najbliższą środę (11 kwietnia)  o godzinie 18.30 w sali nr 25.  W czasie naszego spotkania będziemy rozmawiać o miejscu Moskwy we współczesnej przestrzeni kulturowej. Impulsem do naszych rozważań będzie tekst Konstantego Usenko Moskwa nie jest z gumy (http://www.dwutygodnik.com/artykul/4688-moskwa-nie-jest-z-gumy.html). W razie jakichkolwiek pytań prosimy o… Read More »

Spotkanie Sekcji Komparatystyki Literacko-Kulturowej – pokaz filmu Теснота i dyskusja

Wschodniosłowiańskie Koło Naukowe Zapraszamy do udziału w spotkaniu Sekcji Kompartystyki Literacko-Kulturowej, które odbędzie się w najbliższą środę (28 marca) o godzinie 18.30 w sali nr 25. W czasie naszego spotkania wspólnie obejrzymy film Kantemira Kałagowa Теснота oraz wymienimy się wrażeniami i przemyśleniami podczas dyskusji. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy: matjaw@amu.edu.pl. Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie Sekcji Komparatystyki Literacko-Kulturowej WKN – D. Głuchowski

Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu naszej sekcji w semestrze letnim, które odbędzie się w najbliższą środę (21 marca) o godzinie 18.45 w pokoju nr 4. W czasie dyskusji postaramy się zaproponować interpretację wybranych utworów (From Hell, На дне) jednego z najbardziej poczytnych współczesnych pisarzy rosyjskich – Dmitrija Głuchowskiego. W razie jakichkolwiek pytań lub chęci otrzymania… Read More »