Category Archives: Stacjonarne

Rekrutacja 2021/2022 (* oraz ponowna rekrutacja – dla obecnych studentów) na studia w ramach kierunku filologia wschodniosłowiańska

Zgodnie z generalną zasadą, wynikająca z warunków i trybu rekrutacji, kandydat może zostać przyjętym tylko na jedną specjalność studiów w ramach jednego kierunku studiów. Kierunkiem studiów jest np. filologia wschodniosłowiańska, a specjalnościami studiów: filologia rosyjska, filologia rosyjska z filologią angielską, filologia rosyjska z filologią ukraińską, filologia ukraińska, filologia ukraińska z filologią angielską, filologia rosyjska z lingwistyką stosowaną. Bardzo ważne !!! – informacja dla… Read More »

Konkurs piosenki rosyjskiej

Konkurs piosenki rosyjskiej – wspieramy naszych studentów w walce o “Nagrodę publiczności”! Zapraszamy do głosowania na naszych studentów w konkursie! Radosława Szalewskiego oraz Julię Gierszewską link do FB Będą wdzięczni za nasze wsparcie!

Konkurs «Czytajmy po ukraińsku!»

Zakład Ukrainistyki Instytutu Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej z okazji Światowego Dnia Książki UNESCO ogłasza Konkurs «Czytajmy po ukraińsku!» Szanowne Studentki, Szanowni Studenci! Na tle niezbyt krzepiących wiadomości związanych z rozpowszechniającą się pandemią, pewnym pocieszeniem stają się dla nas informacje o zauważalnym wzroście czytelnictwa. Chcemy wpisać się w tę światową tendencję i zachęcić Was zarówno do… Read More »

Drzwi Otwarte na Wydziale Neofilologii UAM

Wydział Neofilologii UAM oraz Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej zaprasza wszystkie osoby zainteresowane studiami I i II stopnia na Drzwi Otwarte, które odbędą się w sobotę 27 marca 2021 online. W tym dniu na https://www.facebook.com/uam.wn ukaże się “okolicznościowy” post z nazwami jednostek Wydziału Neofilologii, w których prowadzony jest dany kierunek/specjalność. Od godziny 10:00 Kandydatki i… Read More »

Plany zajęć (*semestr letni 2020/2021)

Szanowni Studenci, Szanowne Studentki na stronie Instytutu w zakładce “Dla Studenta” > “Studia stacjonarne” zostały zamieszczone plany zajęć na sem. letni 2020/2021. Prosimy o zapoznanie się z ww. informacjami.

Zapisy na przedmioty fakultatywne do wyboru (*sem. letni 2020/2021)

Szanowne Studentki, Szanowni Studenci, Prosimy o zapoznanie się z wykazem przedmiotów fakultatywnych do wyboru, któe będą realizowane w semestrze letnim 2020/2021. Wykaz tzw. “fakultetów” jest zamieszczony pod poniższym linkiem. Po kliknięciu na nazwę określonego przedmiotu następuje przekierowanie do list z zapisami. Na poszczególne “fakultety” obowiązują limity miejsc. Termin zapisów: do środy, 24 lutego b.r.

Dot. praktyk niepedagogicznych

Szanowni Państwo, na podstronie praktyk niepedagogicznych dla Studentów studiów stacjonarnych został umieszczony skan polisy ubezpieczeniowej. Ubezpieczeniem NNW jest objęty każdy Student, który w grudniu zgłosił taką chęć. Ubezpieczenie obowiązuje od 4.02 do 31.12.2021 r.