Dni Kultury Rosyjskiej w Poznaniu (18-25 października 2019 r.)

By | 16 października 2019

Dni Kultury Rosyjskiej w Poznaniu organizowane przez Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu od 18 do 25 października to siedem koncertów, w tym cztery z udziałem znakomitych moskiewskich artystów młodego pokolenia: śpiewaczki Marii Ostroukhovej i pianisty Arsienija Tarasewicza-Nikolajewa. Inne wydarzenia Dni, to dwa koncerty muzyki cerkiewnej w poznańskich kościołach, występy uczniów i absolwentów Zespołu, mistrzowski kurs pianistyczny, seminarium popularno – naukowe, warsztaty językowe, wystawy.
Szczególnie zapraszamy na spektakl Teatru Studenckiego „SZUTNIK”, w którym wystąpią studenci i abslowenci studiów w Instytucie Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej (opiekę artystyczną pełni dr Grażyna Jatczak).
Wszystkie wydarzenia Festiwalu na załączonym plakacie.