Spotkanie z Panią Profesor Meliną Panaotović (10.12.2020 godz. 13.15)

By | 7 grudnia 2020

Szanowni Państwo!

Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej na Wydziale Neofilologii UAM oraz Zakład Komparatystyki Literacko-Kulturowej IFRiU serdecznie zaprasza na spotkanie z Panią Profesor Meliną Panaotović (Uniwersytet w Nowym Sadzie, Serbia).

Profesor Panaotović wygłosi 45-minutowy wykład pt. Современная русская проза в свете международного литературного фестиваля ПРОЗЕФЕСТ, po którym będziemy mieć możliwość dyskusji z Panią Profesor.

Wykład w formie wideokonferencji odbędzie się w czwartek 10 grudnia o godz. 13.15 w usłudze Microsoft Teams.

Pani Profesor Melina Panaotović pracuje w Katedrze Slawistyki na Uniwersytecie w Nowym Sadzie (Serbia), wykłada literaturę rosyjską XIX i XX wieku, zajmuje się przekładem artystycznym, współpracuje również z serbskim stowarzyszeniem kulturalno-naukowo-oświatowym Matica.

Pomysłodawczynią i organizatorką spotkania jest dr Natalia Królikiewicz.

Gorąco zapraszamy i liczymy na Państwa obecność!

LINK DO SPOTKANIA