Konkurs «Czytajmy po ukraińsku!»

By | 23 marca 2021

Zakład Ukrainistyki Instytutu Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej
z okazji
Światowego Dnia Książki UNESCO

ogłasza

Konkurs «Czytajmy po ukraińsku!»

Szanowne Studentki, Szanowni Studenci!

Na tle niezbyt krzepiących wiadomości związanych z rozpowszechniającą się pandemią, pewnym pocieszeniem stają się dla nas informacje o zauważalnym wzroście czytelnictwa. Chcemy wpisać się w tę światową tendencję i zachęcić Was zarówno do czytania, jak i dyskusji na temat przeczytanych książek.

Zapraszamy zatem do wzięcia udziału w konkursie „Czytajmy po ukraińsku!

Zasady konkursu:

Każda/y z uczestniczek/ków przygotowuje krótką prezentację na temat przeczytanej książki lub utworu ukraińskiego autora. Wybór należy do Was – może być to zarówno literatura klasyczna, jak i współczesna, beletrystyka oraz non-fiction. Zadaniem każdej/ego uczestniczki/ka będzie przekazanie swoich wrażeń po lekturze tekstu oraz zachęcenie innych do sięgnięcia po tę właśnie pozycję. Czas prezentacji: do 5 minut. Język prezentacji: ukraiński (studenci I i II roku mogą przygotować prezentacje po polsku).

Można wykorzystywać dodatkowe pomoce w postaci prezentacji czy materiałów video.

Konkurs odbędzie się w formie dyskusji na platformie Teams 22 kwietnia br.

Zgłoszenia przyjmujemy do 16 kwietnia br.

Czytajmy! Czytajmy po ukraińsku!

Zakład Ukrainistyki